TIRE-Tire Kutsan hisse analizi ve yorumu

18 Şubat 2012 Cumartesi 23:29
Bu haber 3269 kez okundu

TIRE-Tire Kutsan hisse analizi ve yorumu

TIRE-Tire Kutsan hisse analizi ve yorumu
TIRE son kapanışını 0.02 TL Artışla 1.06 seviyesinden yaparken, işlem hacmi 90 günlük ortalamanın yüzde % -4 altında oluştu.

Alıcıların yavaş yavaş ortaya çıkması ile bir yıldır devam eden ayı piyasası etkisinin zayıflamaya başladığı görülen hisse orta vadeli yükseliş trendi içinde 1.2 direncinde satışla karşılaştıktan sonra 0.93 seviyesinde destek buldu. Kısa vadeli yükseliş sinyali veren hisse, son kapanışını 300 ve 10 günlük hareketli ortalamalarının üstünde 90 ve 30 günlük hareketli ortalamasının ise altında gerçekleştirdi.

Son 10 gün içinde hissenin teknik indikatörleri birden fazla sat sinyali verdi.
İşlem hacminde düne oranla gözlenen düşüş belirtileri kısa vadeli çıkış trendinin gücünün zayıflamaya başladığının gösteriyor. İlk direnç noktası 1.07 seviyesinde. Fiyattaki artışa rağmen işlem hacminin gerilemesi nedeniyle ilk direnç noktasında kar realizasyonu düşünülmeli. Hisse senedinin ilk destek noktası 1.05 İkinci direnç noktası 1.20 seviyesinde olan hissede ikinci destek noktası ise 0.91 seviyesinde.

Hissede Bollinger Band normalden yüzde 24.83 daha dar bir pozisyona girerken son kapanış bu bandın üst çizgisinin yüzde 38.20 altında oluştu.

Öte yandan osilatörlerin aşırı satış bölgesi içinde olması genel trendden bağımsız olarak kısa vadeli tepki yükselişi yaşanabileceğini gösteriyor. Stochastic göstergesi son olarak 6.00 gün önce Sat sinyali vermişti.

Yorum Gönder

@name x