CEYLN-Ceylan Yatırım Holding'te neler oluyor?

13 Nisan 2012 Cuma 18:45
Bu haber 5098 kez okundu

Ayhan Öztürk ve Hakan Yolcu’nun Ceylan Giyim operasyonun perde arkasındaki ilginç detaylar ortaya çıkıyor

CEYLN-Ceylan Yatırım Holding'te neler oluyor?
Borç batağındayken bugün borsanın en fazla değer kazanan şirketi konumuna gelen Ceylan Giyim ile ilgili hikayelere her gün bir yenisi ekleniyor. Ayhan Öztürk-Hakan Yolcu ikilisi kurucu ortaktan 2010 yılı başında aldıkları hisseleri çok sayıda isimle görüştükten sonra 2011 yılı başında Ravelli gömleklerinin ihracatçısı Mintay Dış Ticaret şirketine sattı. İsmi Ceylan Yatırım Holding’e dönüşen şirketin yüzde 6.97’si yaklaşık 476 bin liraya Mintay Dış Ticaret’e devredildi.

Peki Ayhan Öztürk ve Hakan Yolcu, Ceylan hisselerin alacak parayı nereden buldu?

İddialara göre, ikili bir patrondan yaklaşık 7 milyon lira borç almış ve karşılığında da senet imzalamış, daha sonra da bu paranın üzerine yatmış! Elinde senet olan patron parasını isteyince de “Kara para aklama suçundan” seni ihbar edeceğiz diye patronu tehdit etmişler.

Hakan Yolcu’nun borsada çok sayıda ismi ihbar ettiği iddialarından sonra yeniden gündeme gelen Ceylan Giyim satışıyla ilgili çok önemli iddialar borsa kulislerinde hızla yayılıyor. Hakan Yolcu’yu ihbarcı olması konusunda ortağı Ayhan Öztürk’ün ikna ettiği söyleniyor. Ancak Öztürk’ün Yolcu’nun kendisi hakkında her şeyi anlattığını da BorsaGündem’den öğrendiği söyleniyor.

Hakan Yolcu’nun senetleri işleme koymaması için patronu sürekli tehdit ettiği ve ihbarlarda da kara para suçlaması yaptığı söyleniyor.

Hakan Yolcu ve son dönemde piyasada yaşanan önemli bazı gelişmelerle ilgili detaylar çok yakında sitemizde olacak.

b.gündem

Yorum Gönder

@name x