Borsada yatırım yapılabilecek sektörler hangisi?

27 Mayıs 2012 Pazar 15:13
Bu haber 2817 kez okundu

Borsada yatırım yapılabilecek sektörler hangisi?

Borsada yatırım yapılabilecek sektörler hangisi?
Piyasalardaki belirsizliklerin sürdüğünü belirten Ata Yatırım Genel Müdürü Yılmaz, hisse fiyatlarının gerilemesinin alım fırsatı yarattığını söyledi.

Sermaye piyasasının köklü kuruluşlarından Ata Yatırım’ın Genel Müdürü Ufuk Yılmaz, dünya piyasalarının belirsizlik içinde olduğu şu günlerde uluslararası piyasalarda kasım ayına kadar parasal bir genişleme beklemediğini belirterek, yatırımcıların İMKB’de madencilik ve gayrimenkul şirketlerine yatırım yapabileceklerini söyledi.

Özel sektör tahvillerinin devlet kağıdının üzerinde bir getiri verdiğini belirten Yılmaz, yatırımcıların dövizden uzak durmalarını önerdi. Yılmaz üç ile 6 ay vade için tasarruf sahiplerine şu yatırım önerilerinde bulundu:

“Son dönemde özellikle özel sektör tahvilleri belli bir getirinin üzerinde getiri getirmeye başladı. Sabit ama yüksek getiri anlamında imkan yaratıyorlar. Öte yandan borsanın biraz daha geri çekilmesiyle beraber bunun bir alım fırsatı olarak değerlendirebileceğini düşünüyoruz. Hisseler bazında seçici olmak kaydıyla madencilik, gayrimenkul ortakları sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerin hisselerine yatırım yapılabilir. Daha savunmacı olmak isteyen tasarruf sahipleri için perakende sektörünün hisselerini önerebilirim. Biz kurum olarak dövizi bir yatırım aracı olarak önermiyoruz. Türkiye’de dövize yatırım yapanlar uzun vadede hep kaybetmişlerdir. Dünyada parasal genişleme olmadan altına yatırımı doğru bulmuyorum.”

Yorum Gönder

@name x