TGSAS-TGS Dış Ticaret hissesinde manipülasyon mu yapıldı ?

31 Ekim 2012 Çarşamba 20:35
Bu haber 2691 kez okundu

TGS Dış Ticaret hisseleri halka açıldığı günden bu yana yükselişini sürdürüyor

TGSAS-TGS Dış Ticaret hissesinde manipülasyon mu yapıldı ?
7 Haziran’da yapılan halka arzda 90 gün boyunca TGS Dış Ticaret hisselerini elinde tutanlara yüzde 10 bonus taahhüt edildi ve bonuslar 12 Eylül tarihinde hesaplara geçildi. Hisseler ise 5 ay gibi kısa sürede 5 lira seviyesinden 12.50 liraya kadar yükseldi. Hissenin kısa sürede bu kadar prim yapmasını gerektiren önemli bir gelişme olmadı ya da olsa bile kamuoyuna bununla ilgili bir açıklama yapılmadı.

YÜZDE 30 GERİLEDİ

Son açıklanan bilançolara bakıldığında şirketin 6 aylık karı bir önceki döneme göre yüzde 30 gerileyerek 1.3 milyon lira olarak gerçekleşti. Hissenin kısa sürede yüksek miktarda prim yapması borsa kulislerinde de söylentilerin artmasına neden oldu. İddialara göre hisseler halka arzdan bu yana bir grubun elinde tutuluyor. Borsagundem.com’a gelen iddialara göre ‘Bonuslu operasyon’un sonuna yaklaşılmış durumda. Tahtaya alıcı çekebilmek için hisseyi yukarı çeken grubun bu seviyelerden hisseden çıkmaya çalışacağı öne sürülüyor. 

YATIRIMCILAR KORKUYOR 

Son dönemde yapılan halka arzlardan yaşanan sert fiyat hareketleri benzerinin TGS’de de yaşanacağı korkusuyla yatırımcıların hisseden uzak durduğu söyleniyor. Analistler ise önemli bir beklentisi bulunmayan hisseye karşı yatırımcıların temkinli olmalarını öneriyor.

b.gundem

Yorum Gönder

@name x