ITTFH-İttifak Holding Adese hisselerini sattı !

14 Mart 2013 Perşembe 16:52
Bu haber 4765 kez okundu

Adese'nin yaklaşık yüzde 15.4 hissesi için satış anlaşması imzalandı

ITTFH-İttifak Holding Adese hisselerini sattı !
Adese Alışveriş'in Selva Gıda mülkiyetinde bulunan 3.78 milyon adet ve Seha İnşaat mülkiyetindeki 831,054 adet hissesinin Beeches Finance Corporation'a satışı için opsiyon anlaşması imzalandı.

Söz konusu hisseler Adese sermayesinin yaklaşık yüzde 15.4'üne denk geliyor.

Adese'nin ana hissedarı İttifak Holding'den KAP'a yapılan açıklamada, hisse başına en düşük 9 TL olmak üzere, opsiyon kullanım tarihinden itibaren geriye dönük olarak 10 iş günü işlem ortalamasının yüzde 15 altında kullanım fiyatlı 6 ay vadeli alım opsiyonu anlaşması imzalandığı belirtildi.

Anlaşma hükümleri uyarınca Selva Gıda ve Seha İnşaat, söz konusu Beeches Finance Corporatıon'a ödünç verecek. Beeches Finance Corporation kullanacağı opsiyon ve ödünç aldığı kıymetler karşılığı anlaşmada belirtilen şartlar dahilinde şirketlere gerekli ödemeleri gerçekleştirecek.

Anlaşma ile yurtdışı kurumsal yatırımcılarla Adese'nin halka açık olan veya olmayan hisselerinin stratejik ortaklık kapsamında değelerdirilmesinin hedeflendiği belirtilen açıklamada, "Yapılan opsiyonlu satış anlaşması ile yabancı kurumsal yatırımcılar nezdinde şirketin bilinirliği artırılarak halka açık olan/olmayan payların da stratejik ortaklık kapsamında yatırımcılarımız lehine daha verimli şekilde değerlendirilmesi gündeme gelecektir" denildi.

Yorum Gönder

@name x